Medžiaginių kilimėlių priežiūra

Medžiaginiai kilimėliai pagaminti iš aukštos kokybės sintetinės automobilinės kiliminės dangos, skirtos naudoti automobilyje. Danga yra atspari dėvėjimuisi, jai nekenkia drėgmė, šaltis, taip pat visos dangos, naudojamos kilimėlių gamyboje yra saugios gaisriniu atžvilgiu – atitinka FMVSS standartą Nr. 302 (Federal Motor Vehicle Safety Standards – Flammability of interior materials) bei EN14041 standartą.

Nors dangos yra atsparios dėvėjimuisi, tačiau netinkama eksploatacija, ypač valymas gali pakenkti dangos struktūrai ir Jūsų medžiaginiai kilimėliai susidėvės prieš laiką, juos bus sunku išvalyti ir jie praras stangrumą bei velsis po kojomis.

Pagrindinės kilimėlių dangų sudėtinės dalys yra: viršutinis sluoksnis (veltinis arba pūkeliai), pirminis pagrindas ir antrinis pagrindas. Viršutinis sluoksnis yra įvairių spalvų ir storių, šį sluoksnį Jūs visada matote. Pirminis pagrindas – tai specialus sutvirtinantis latekso ar panašios medžiagos sluoksnis, kuris suteikia kilimėliams stangrumą bei tvirtumą. Antrinis pagrindas – tai kilimėlio apačia. Jis gali būti pagamintas iš specialų granulių arba lateksinės gumos, kai kada porolono.
Vienas svarbiausių sudėtinių dalių yra pirminis pagrindas. Jo dėka kilimėliai yra stangrūs. Tinkamai eksploatuojant, kilimėliai išlieka stangrūs keletą metų.

Netinkamai eksploatuojant, ypač valant, kilimėlius galima labai greitai sugadinti. Vienas iš labiausiai paplitusių neteisingų kilimėlių valymo būdų yra jų daužymas į šalia automobilio esančius stulpą, sieną ar tvorą, siekiant iškratyti purvą ir dulkes iš kilimėlio. Taip daužant labai greitai yra pažeidžiamas pirminis kilimėlio pagrindas ir kilimėlis praranda stangrumą. Šitaip daužyti galima tik buitinius vilnonius ar panašaus tipo kilimus, kurie neturi sutvirtinančio lateksinio sluoksnio ir yra minkšti nuo pat pradžių.
Purvą bei dulkes geriausia siurbti dulkių siurbliu, deja ne visada po ranka turime siurblį bei elektros rozetę. Kitas patikimas bei negadinantis kilimėlių valymo būdas – išvalyti purvą bei dulkes šepečiu – po tokio valymo kilimėliai tikrai bus ne mažiau švarūs nei išdaužyti į stulpą tačiau jie išliks stangrūs.

Taip pat kilimėlius rekomenduojama valyti specialiomis priemonėmis, skirtomis sintetiniams kilimams valyti (nerekomenduojamos priemonės su amoniaku). Jokiu būdu neplaukite kilimėlių skalbimo mašinose. Tai darydami ne tik sugadinsite kilimėlius, bet ir galite sugadinti ir skalbimo mašiną.

Taigi, pagrindiniai kilimėlių priežiūros akcentai yra:

  • Nedaužykite kilimėlių, juos kratydami – taip sugadinsite tvirtinantį sluoksnį ir kilimėliai taps minkšti ir velsis po kojomis.
  • Kilimėlius visuomet valykite dulkių siurbliu arba šepečiu – taip kilimėliai nepalyginamai ilgiau tarnaus.
  • Suteptus, tepaluotus kilimėlius valykite specialiomis priemonėmis, skirtomis valyti sintetinius kilimus.
  • Jokiu būdu neplaukite kilimėlių skalbimo mašinose. Tai darydami ne tik sugadinsite kilimėlius, bet galite sugadinti ir skalbimo mašiną.

Medžiaginiai kilimėliai

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top